بسم الله

  • درباره جایزه سلامت اداری
  • اسناد بالادستی سلامت اداری

سخن نور

امام علی علیه السلام فرمودند : بدانید که این قرآن پندآموز است که خیانت نمی کند؛ وهدایت گری است که گمراه نمی سازد ؛ وسخن گویی است که دروغ نمی گوید .آرشیو

istandardدبیركمیسیون تحول اداری استاندارد استان مركزی گفت: با هدف نهادینه‌سازی فرهنگ سازمانی مبتنی بر ارزش‌های اسلامی، فعال‌سازی كمیته‌های «ارتقاء سلامت نظام اداری» و «پیشگیری و مبارزه با رشوه» در اداره‌ كل استاندارد استان مركزی انجام شد.

majlesسخنگوی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس با بیان اینکه گزارش عملکرد ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی در این کمیسیون در حال تدوین است، افزود: تاریخ نهایی مشخص شده برای قرائت این گزارش در صحن علنی مجلس پایان اردیبهشت ماه است.

pormohamadi 2رئیس سازمان بازرسی کل کشور، ارزیابی های برخی سازمان های بین المللی در بررسی سلامت دستگاههای اداری و دولتی جهان و ارائه رتبه بندی از سلامت اداری جمهوری اسلامی ایران را برخلاف واقعیتها دانست.

abotorabifardحجت الاسلام سید حسن ابوترابی فرد در جمع روحانیون و طلاب حوزه‌ی علمیه‌ بندرعباس با اشاره به نقش بی‌بدیل انبیاء در ایجاد تحولات اجتماعی گفت: بر اساس آموزه‌های قرآن پیامبران اسلام نه تنها با سخن بلکه در زندگی و سلوک اجتماعی مبشر و منذر بوده‌اند و رفتار آنها جامعه را امیدوار به رحمت خدای متعال کرده است.

salamat edari gaz ostaniبه گزارش روابط عمومی شركت گاز استان سمنان كمیته تحول اداری این شركت به ریاست علیرضا جراحی مدیر عامل و دیگر اعضاء تشكیل شد.

 در حال حاضر 8 كمیته سلامت اداری، طرح تكریم ارباب رجوع، تحلیل سیستم ها و روش ها، توسعه فن آوری اطلاعات ، نظام مشاركت، مدیریت كیفیت و استاندارد سازی خدمات ، بهره وری و شایسته سالاری در شركت گاز استان سمنان فعال و هر ساله گزارش اقدامات انجام شده در راستای تحول اداری به مبادی ذیربط در استانداری و شركت ملی گاز ایران ارسال می شود.

hamidrazi khosoosi saaniنماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شهرداران سکان‌دار دفاع از حقوق مردم هستند، گفت: مبارزه با فساد اداری وظیفه سنگین شهرداران است.

حمیدرضا خصوصی‌ثانی در کارگاه آموزشی شهرداران سراسر استان در سالن اجتماعات شهرداری صومعه‌سرا، وظایف مسئولان را بسیار سخت و سنگین در جامعه دانست.

jalaseye shakheshay salamat kordestanبرگزاری جلسه بررسی شاخص های اندازه گیری میزان سلامت اداری دستگاههای اجرایی استان كردستان

جلسه بررسی شاخص های اندازه گیری میزان سلامت اداری دستگاههای اجرایی استان در روز شنبه 24/1/92 به ریاست بازرس كل و رئیس شورای دستگاههای نظارتی استان كردستان و با حضور مدیران، معاونین و كارشناسان 8 دستگاه اجرایی در سالن كنفرانس اداره كل دیوان محاسبات برگزار گردید.

interpolگروه ناجـــــا- در یك نشست گردشگری در روسیه از سلامت اداری پلیس جمهوری اسلامی ایران تمجید شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس، در مراسم تجلیل از گردشگران و جهانگردان نمونه سال كه در یك موسسه توریستی در مسكو برگزار شد، گردشگران روس كه با خودرو به جمهوری اسلامی ایران و كشورهای مشترك المنافع سفر كرده بودند، اعلام کردند: تنها كشوری كه پلیس فقط شما را در صورت ارتكاب تخلف به ویژه تخلفات رانندگی متوقف می کند، كشور جمهوری اسلامی ایران است.

nejabatتهران، اختتامیه جایزه سلامت اداری - رییس امور سلامت اداری معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهوری گفت: فلسفه جمهوری اسلامی خدمت به مردم و بر افراشتن پرچم عدالت اسلامی است که مفهوم اصلی سلامت اداری نیز همین است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، ˈاحمد نجابتˈ شامگاه دوشنبه در مراسم دوره دوم جایزه سلامت اداری در مجتمع فرهنگی شهید بهشتی تهران، افزود: سلامت اداری با بخشنامه و جایزه به دست نمی آید.

tamadoonتهران - استاندار تهران گفت: متاسفانه عده ای سودجو و شیاد وجود دارند که در دور زدن قانون و فساد اداری متخصص هستند، اما باید بدانند که با آنها قاطعانه برخورد می کنیم.
مرتضی تمدن عصر سه شنبه در اولین همایش آموزش انتظامی کارکنان دولت با اعلام این مطلب افزود : در این همایش افراد و کارکنان با آخرین شیوه وقوع جرم اداری آشنا و راه های جلوگیری از آن را در محیط کار فرا می گیرند.

dr ghalibafدکتر قالیباف : جامعه خوب را جامعه‌ای می دانیم که در آن کرامت انسانی و عدالت برقرار باشد و همچنین رانت خواری و فساد اداری وجود نداشته باشد. به گزارش همشهری آنلاینن به نقل از تهران سما، دکتر محمد باقر قالیباف که به دعوت شهردار تبریز به منظور شرکت در همایش سومین مرحله سراسری سواد ICT به این شهر سفر کرده بود، طی سخنانی در این همایش با تاکید بر ضرورت موضوع فناوری اطلاعات و ICTدر زندگی تمامی انسان‌ها، عنوان داشت: ICT نقش بی بدیلی به دنبال دارد  که در کشور ما نه تنها یک اولویت بلکه یک ضرورت است؛

tenderاراک – مدیرکل بازرسی استان مرکزی گفت: یکی از گلوگاه های فساد اداری، انحراف از مسیر قانون در ادارات مزایده‌ها ومناقصات است که برای حل این مشکل سامانه نظارتی الکترونیکی تعریف شده است و دستگاه‌ها موظفند تمام معاملات خود را در این سامانه ثبت کنند.

egovermentمعاون نوسازی و تحول اداری معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهوری، گفت: تا پایان برنامه پنجم توسعه 70 درصد خدمات دولت به صورت الکترونیکی به مردم ارائه می‎شود.
به گزارش دریچه خبر، احمد بزرگیان در جلسه بررسی سیستم یکپارچه شهری (تحت وب) شهرداری گنبدکاووس اظهار داشت: طرح دولت الکترونیک در راستای سرعت بخشیدن به کارهای اداری و ارائه خدمات آسان‎تر و مطلوب‎تر به مردم انجام می‎شود.

rais sazman bazresi 2 رییس سازمان بازرسی كل كشور با تاكید بر اهمیت نظارت و نظام سلامت اداری گفت: ذیحساب ها، حراست ها، حفاظت ها و پرسنل نهادهای نظارتی، سپاه بزرگ سلامت اداری كشور هستند
حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی روز جمعه در جمع ذیحسابان، حراستها و مدیران نهادهای نظارتی آذربایجان غربی در سالن اجتماعات سازمان امور اقتصاد و دارایی استان افزود: كار دستگاههای نظارتی اصلاح، پاكسازی و درست كردن است و این یك رسالت بسیار مقدسی است.

rais sazman bazresi 3 رئیس کل بازرسی کشور اظهار داشت: ارتقای سلامت نظام اداری، پایه های انقلاب را تثبیت و آن را تقویت می کند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی پیش از ظهر امروز شنبه در دومین نشست شورای سلامت نظام اداری آذربایجان شرقی گفت: تلاش در جهت ارتقای سلامت اداری، تلاش در جهت تحقق شعار انقلاب اسلامی است که امام خمینی(ره) آن را بنیانگذاری کرد.

logokhabarخبرگزاری مهر: استاندار آذربایجان شرقی گفت: ارتقای سلامت اداری، موضوعی دامنه دار است و تحقق آن نیازمند وجود قوانین شفاف و در عین حال تسهیل کننده در خدمت رسانی به مردم است.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد علیرضا بیگی پیش از ظهر امروز شنبه در دومین نشست ارتقای سلامت اداری آذربایجان شرقی گفت: در سلامت اداری، توجه صرف به گزینش و نظارت، ناکافی است بلکه وجود قوانین شفاف و در عین حال تسهیل کننده خدمت رسانی ضرورت دارد.

rais sazman bazresi 2رییس سازمان بازرسی كل كشور گفت: اگر احساس شود بازرسی های این مجموعه نظارتی منجر به اخلال و ایجاد مانع بر سر راه تولید ملی می شود، به سرعت متوقف می كنیم.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه آذربایجان شرقی، حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی روز شنبه در همایش سلامت اداری در تبریز، افزود: افراد و دستگاه هایی كه ادعا دارند جایی بازرسی ها در راستای رشد و رونق تولیدات ملی مشكل ایجاد می كند، با مدرك و سند اعلام كنند، تا در اسرع وقت نسبت به توقف این بازرسی ها اقدام شود.

salamat edari mokhaberat sنخستین گردهمایی ارتقای سلامت اداری بازرسان مجموعه­ ی شرکت مخابرات ایران ، روز یکشنبه هفتم خرداد ماه 1391 در مرکز مطالعات بهره ­وری و منابع انسانی برگزار شد.
مهندس فیضی ، مدیر عامل شرکت توسعه­ ی اعتماد مبین ، در این نشست ، با بیان اینکه شرکت مخابرات ایران ، در مرحلة تحول قرار گرفته است و بحث اصلی این شرکت ، بحث ساختار است ، گفت : نزدیک به دو سال و 3 ماه است که از این اتفاق می گذرد ، در این مدت ، علاوه بر اجرای برنامه های شرکت ،  شرح وظایف و برنامه­ هایی نیز  برای تک­تک واحدها تدوین شده است که بزودی از سوی هیأت مدیرة شرکت مخابرات ایران اجرایی خواهد شد.

ostandar azarbayjan sharghiاستاندار آذربایجان شرقی گفت: موضوع نظارت اجتماعی به عنوان ابزار حاكمیت برای نظارت بر عملكرد كاركنان خود باید مورد توجه قرار گرفته و ساز و كارهای مشاركت مردم در این زمینه فراهم شود.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه آذربایجان شرقی، احمد علیرضابیگی در همایش سلامت نظام اداری در تبریز، نظارت اجتماعی را از مصادیق بارز امر به معروف و نهی از منكر دانست و افزود: مردم باید بدانند كه اگر تخلفات اداری را در یك مرجع قانونی به طور مسئولانه ارایه كنند حتما به آن رسیدگی خواهد شد و این اطمینان خاطر باید به آنها داده شود.

khobre ولی‌الله خبره دبیر شورای دستگاه‌های نظارتی كشور گفت: اقداماتی كه جمهوری اسلامی ایران برای مبارزه با فساد و ارتقای سلامت نظام اداری انجام می‌دهد، ترجمه‌شده و برای مجامع بین‌المللی و كشورهای عضو كنوانسیون مبارزه با فساد ارسال می‌شود.
ولی‌الله خبره قائم مقام سازمان بازرسی كل كشور و دبیر شورای دستگاه‌های نظارتی كشور در همایش «تبیین قانون ارتقاء سلامت نظام اداری استان همدان» افزود: شورای نظارتی كشور سال گذشته با اتخاذ تصمیمی مبنی بر درخواست فعالیت‌های استانداری‌ها و شهرداری‌های كلان‌شهرها، 80 مورد گزارش دریافت كرده كه 60 مورد آن مطلوب ارزیابی و پس از ترجمه برای مجامع بین‌المللی و كشورهای عضو كنوانسیون مبارزه با فساد ارسال شد.

pormohamadiحجت‌الاسلام والمسلمین پورمحمدی در سخنان پیش از خطبه نماز جمعه مشهد: ذهن مردم با فساد خراب می‌شود نه مبارزه با فساد/ مردم می‌خواهند فساد در جامعه اسلامی نباشد

به نقل از پایگاه سازمان بازرسی کل کشور : رئیس سازمان بازرسی كل كشور با انتقاد از برخی گلایه‌ها از علنی شدن فساد‌های اخیر گفت: اگر فساد در جامعه به وجود آمد این طور نیست كه به راحتی از كنارش گذشت و توجیه كنیم و بگوییم حالا درست می‌شود ذهن مردم را خراب نكنید. ذهن مردم با فساد خرا ب می‌شود نه با مبارزه با فساد. برای كسی اشتباه نشود، مردم می‌خواهند فساد در جامعه اسلامی نباشد.

E government s

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز مزایای دولت الکترونیک را در سلامت اداری و کاهش وقت و هزینه ها ذکر کرد.

سعید زندی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره نقش دولت الکترونیک و فرهنگ سازی مردم در بهره گیری از این خدمات گفت: دولت الکترونیک با ورود به کلیه عرصه های آموزشی، دانشگاهی، نهاد و خدمات عمومی نقش شگرفی دارد.

logokhabarمعاون امور فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی گفت: ستاد هماهنگی دستگاه های مرتبط با تولید ملی، حمایت از كار و سرمایه ایرانی با جدیت پیگیر تدوین راهكارها برای مبارزه با فساد اقتصادی است.
'كاوه اشتهاردی' روز شنبه 23 اردیبهشت در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: ما همزمان با نامگذاری سال تولید ملی، حمایت از كار و سرمایه ایرانی یك سری هماهنگی هایی را انجام داده ایم و پیش نویس برخی اسناد و دستورالعمل ها را آماده كرده ایم.

Hamedanبه گزارش خبرگزاری شبستان از همدان، کرم رضا پیریایی، استاندار همدان، روز 21 اردیبهشت در همایش ارتقا سلامت اداری و مبارزه با فساد اداری در سالن شهدای استانداری همدان، گفت: ارتقا سلامت اداری به معنای اعتماد و اطمینان بیشتر مردم به دستگاه های دولتی و اجرایی است.
وی با بیان اینکه ارتقا سلامت اداری در راس فعالیت های استانداری همدان است، اضافه کرد: نظارت بر عملکردهای دستگاه های اجرایی و دولتی باید در راستای ارتقای سلامت اداری باشد.
وی با تاکید براینکه بسترهای مناسبی در جهت اجرای وظایف به طور بهینه در این استان وجود دارد، تصریح کرد: این بسترها باید روز به روز بیشتر از گذشته آماده خدمت صادقانه به مردم مهیا باشند.

 logokhabarمعاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری تهران گفت: ارتقاء و بهبود شاخص های سلامت ادای با برنامه ریزی جامع و تقویت ارزشهای دینی و اخلاقی محقق می شود. به گزارش پورتال استانداری تهران نصراله ابراهیمی در اولین جلسه کمیته سلامت اداری و تکریم ارباب رجوع استان تهران با تأکید بر اینکه تقویت ارزشهای دینی و اخلاقی در بین کارکنان ادارات نقش به سزایی در رشد و ارتقاء سلامت اداری در دستگاههای اجرایی استان دارد تأکید کرد: هر اندازه بتوانیم سلامت اداری را مبتنی بر برنامه پیش ببریم به همان نسبت نتایجی مطلوب در این حوزه را به دست خواهد آورد. هیچ راهبرد و برنامه کلانی در نظام اداری کشور بدون داشتن چشم انداز و مأموریت محقق نمی شود.

 bazresihamedanرییس سازمان بازرسی منطقه غرب کشور رویکرد جدید سازمان بازسی را تمرکز و تاکید بر امر نظارت و حسن جریان امور خواند.
"اکبرعابدی" در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه همدان، عنوان کرد: سازمان بازرسی اولویت اصلی را نظارت بر حسن جریان امور قرار داده و تاکید می شود بازرسان مانند گذشته در راستای ارتقا سلامت اداری تلاش جدی داشته باشند.

 

 azizihormozganبه گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خلیج فارس، "ابراهیم عزیزی" صبح روز سیزدهم اردیبهشت در همایش ارتقاء سلامت اداری افزود: بستر تولید و حمایت از سرمایه‌گذاران در بندر عباس افزود: برای دست یابی به بحث تقویت سیستم سلامت اداری در دستگاه‌های اجرایی، باید آنچه موجب عدم ارتقاء سلامت اداری می‌شود مورد بررسی قرار گیرد.

 

Azizi

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور، در اجلاس ارتقای سلامت نظام اداری با شعار تولید ملی، حمایت از كار و سرمایه ایرانی با تشریح بخش هایی از قانون برنامه پنجم توسعه و سند چشم انداز، گفت: سند چشم انداز 1404 باید به یك گفتمان فراگیر و مطالبه عمومی تبدیل شود. به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، عزیزی معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور و عضو شورای دستگاه‌های نظارتی در چهارمین اجلاس ارتقای سلامت نظام اداری با شعار تولید ملی، حمایت از كار و سرمایه ایرانی با بیان اینكه نظام اسلامی نظام حق و عدل است، گفت: نظام اسلامی سه هدف مقدس قسط، عدالت و همبستگی همه جانبه را دنبال می كند. در مقدمه قانون اساسی هنگام بحث قوه مجریه مهم ترین نكته ای كه در رابطه با احكام و اجرای قوانین اسلامی بیان می دارد تاكید بر حذف بوروكراسی زاید است كه مورد تاكید امام(ره) بود.

logokhabar

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، محمد رئوفی‌نژاد ظهر امروز در جمع اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستای برتر استان زنجان اظهار کرد: استان زنجان در مراسم تجلیل از برترین‌های ارتقای سلامت اداری در بین همه استان‌های کشور، مقام نخست را از آن خود کرد.

وی با بیان اینکه مراسم تجلیل از برترین‌های ارتقای سلامت اداری در تهران با حضور رئیس جمهور برگزار شد، خاطرنشان کرد: در راستای تحقق سلامت اداری برنامه‌ریزی‌های مطلوبی در استان زنجان انجام شده است که در سال جاری نیز این موضوع پیگیری می‌شود.

Larijaniرئیس مجلس شورای اسلامی در اجلاس ارتقای سلامت نظام اداری با شعار تولید ملی، حمایت از كار و سرمایه ایرانی نسبت به عدم التزام به قانون از سوی مدیران و جامعه انتقاد كرد و گفت: باید در زمینه مبارزه با فساد فرهنگ‌سازی كرد.

صفحه1 از2

مبانی قانونی سلامت اداری و مبارزه با فساد

iran flagدر میان قوانین ، آیین نامه ها و سیاست های جمهوری اسلامی ایران ، توجه شایانی به بحث پاسداشت سلامت اداری گردیده است. وبگاه جایزه مدیریت سلامت اداری در جهت اتعکاس پاره ای از رویکردهای قانونی اصل مدیریت سلامت اداری ، مستندات ذیل را جمع آوری نموده است

مبانی قانونی سلامت اداری و مبارزه با فساد