بسم الله

  • درباره جایزه سلامت اداری
  • اسناد بالادستی سلامت اداری

سخن نور

امام علی علیه السلام فرمودند : بدانید که این قرآن پندآموز است که خیانت نمی کند؛ وهدایت گری است که گمراه نمی سازد ؛ وسخن گویی است که دروغ نمی گوید .عدالت اسلامی و خدمت به مردم مفهوم سلامت اداری است

nejabatتهران، اختتامیه جایزه سلامت اداری - رییس امور سلامت اداری معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهوری گفت: فلسفه جمهوری اسلامی خدمت به مردم و بر افراشتن پرچم عدالت اسلامی است که مفهوم اصلی سلامت اداری نیز همین است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، ˈاحمد نجابتˈ شامگاه دوشنبه در مراسم دوره دوم جایزه سلامت اداری در مجتمع فرهنگی شهید بهشتی تهران، افزود: سلامت اداری با بخشنامه و جایزه به دست نمی آید.

وی با اشاره به قوانین موجود درباره مبارزه با فساد اداری تصریح کرد: 25 درصد مشکلات موجود در کشور محصول تحریم های غربی است اما بقیه آن به عملکرد همه ما بستگی دارد.

نجابت تبعیض، قانون گریزی و بداخلاقی در محیط های اداری را ممنوع دانست و آن را به لحاظ شرعی و قانونی و وجدانی خلاف و حرام برشمرد.

وی با اشاره به این که سوابق خوب نباید مانع رسیدگی به تخلفات باشد، ادامه داد: رییس فراری بانک ملی، رییس کمیته امر به معروف و نهی از منکر بانک نیز بوده اما خیانتی به کشور کرد که نمی توان پاسخگو بود.

رییس اداره سلامت معاونت توسعه رییس جمهوری با بیان برخی مصداق های تخلفاتی اضافه کرد: اگر فسادهای مالی، اخلاقی و سیاسی در کشور رواج یابد، ریشه انقلاب خشک خواهد شد.

وی با تاکید بر این که درصد کمی از بدنه میانی و پایینی اداری کشور دچار فساد می شوند، گفت: در سال 88 و 89 در هیات های رسیدگی به تخلفات اداری 27 هزار رای صادر شده است که 700 فقره آن درباره ارتشا و اختلاس بوده است.

احمد نجابت افزود: در بررسی های به عمل آمده از 500 دستگاه در کشور، سطح سلامت اداری بین 54 تا 57 درصد بوده است.

وی راه حل کاهش فساد اداری را عمل به قرآن و احادیث دانست و افزود: تا این راه حل ها بومی سازی نشده و به اجرا در نیاید، سلامت اداری محقق نخواهد شد.

دوره دوم جایزه سلامت اداری شامگاه دوشنبه در مجتمع فرهنگی شهید بهشتی تهران با حضور رییس امور سلامت اداری معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهوری، سخنگوی اصل نود مجلس شورای اسلامی، عضو کمیسیون تحقیق مجلس شورای اسلامی و مدیران بنگاه های کلان اقتصادی و خدمات عمومی برگزار شد.

مبانی قانونی سلامت اداری و مبارزه با فساد

iran flagدر میان قوانین ، آیین نامه ها و سیاست های جمهوری اسلامی ایران ، توجه شایانی به بحث پاسداشت سلامت اداری گردیده است. وبگاه جایزه مدیریت سلامت اداری در جهت اتعکاس پاره ای از رویکردهای قانونی اصل مدیریت سلامت اداری ، مستندات ذیل را جمع آوری نموده است

مبانی قانونی سلامت اداری و مبارزه با فساد