بسم الله

  • درباره جایزه سلامت اداری
  • اسناد بالادستی سلامت اداری

سخن نور

امام علی علیه السلام فرمودند : بدانید که این قرآن پندآموز است که خیانت نمی کند؛ وهدایت گری است که گمراه نمی سازد ؛ وسخن گویی است که دروغ نمی گوید .اخبار

ghanoon modiriyat khadamat keshvari 2چگونگی برخورد كارمندان با دستورات غیرقانونی مافوق

مهلت اجرای آزمایشی قانون مدیریت خدمات كشوری رو به اتمام است و تا پایان سال باید اصلاحات كافی در این قانون انجام شود؛ به گونه ای كه بتواند بعنوان اصلی ترین سند حقوقی در زمینه امور اداری و استخدامی كشور، پاسخگوی نیازهای حال و آینده نظام اداری و جامعه در حال توسعه ایران باشد. در این مجال و طی چند نوشتار كوتاه، كوشش می شود تا برخی از مواد قابل اصلاح از این قانون مهم، یادآوری شود؛ باشد كه با كمك و همراهی دیگر علاقمندان و دلسوزان این حوزه، نتیجه بخش و مؤثر نیز واقع گردد.

jahangiri moaven aval raiisjomhoorمعاون اول رییس جمهوری از ارایه گزارش مفاسد اقتصادی در هفته آینده و در سالروز دستور مقام معظم رهبری در خصوص پیگیری مفاسد اقتصادی خبر داد.
به گزارش گروه اقتصادی ایرنا، اسحاق جهانگیری روز شنبه در حاشیه نخستین نمایشگاه نقش آفرینی زنان در توسعه پایدار با تاکید بر اقتصاد مقاومتی در جمع خبرنگاران افزود: این گزارش در حالی به مردم ارایه خواهد شد که مقام معظم رهبری دستورات اکیدی بر پیگری مفاسد اقتصادی در کشور داشته اند.

vezarat eghtesadوزیر اقتصاد و دارایی گفت: یکی از راهکارهای مربوط به مبارزه با فساد مالی استفاده از سامانه‌های الکترونیکی اطلاعاتی است. وی ادامه داد: وزارت اقتصاد یک برنامه راهبردی با هفت اولویت را در مورد اقتصاد مقاومتی در دستور کار خود قرار داده است.

rahbariحضرت آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی در جمع صدها نفر از مسئولان دستگاههای مختلف، فعالان اقتصادی و مدیران مراکز «علمی، رسانه ای، نظارتی»، با تبیین «مؤلفه های سیاستهای اقتصاد مقاومتی، عوامل و انگیزه های تدوین این سیاستها و الزامات و انتظاراتی که در این زمینه از مسئولین وجود دارد» تأکید کردند: «عزم جدی مسئولان»، «تبدیل سیاستها به برنامه های زمان بندی شده اجرایی»، «نظارت دقیق»، «رفع موانع حضور فعالان و مردم در عرصه اقتصادی» و «گفتمان سازی»، این امکان را فراهم می کند که ثمرات شیرین و ملموس این الگوی بومی و علمی، در مدت مناسب در زندگی مردم جلوه گر شود.

majles khobregan rahbariدومین سخنران پیش از دستور جلسه بعد از ظهر اجلاسیه پانزدهم مجلس خبرگان رهبری، حجت الاسلام و المسلمین كازرونی بود. وی  طی سخنانی ، پیرامون اقتصاد كلان كشور نكاتی را بیان نموده و بر ضرورت اصلاح قوانین اقتصادی و فاصله گرفتن از اقتصاد دولتی تأكید كرد و افزود: «یكی از اقدامات اساسی در این زمینه، مبارزه جدی با  فساد اقتصادی و تكیه بر تدبیر مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی و اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی می باشد».

vazir farhang va ershad ali janatiوزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره‌ی اقداماتی که می‌خواهد در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری در حوزه‌ی فرهنگ انجام دهد‌، گفت: من در همان روز، صحبت‌هایی را مطرح کردم و واکنشی نسبت به این موضوع داشتم؛ ما باید حساسیت بیشتری نسبت به هتک حرمت مقدسات در حوزه‌ی فرهنگ داشته باشیم.

sazman bazresi naser serajرئیس سازمان بازرسی كل كشور در جلسه ای كه با حضور حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای دادستان كل كشور و نیز جمعی از مدیران و بازرسان سازمان بازرسی كل كشور با موضوع اقتصاد مقاومتی برگزار شد گفت: اقتصاد مقاومتی به معنای كم مصرف كردن نیست بلكه به معنای درست مصرف كردن و بهینه مصرف كردن است.

صفحه1 از3

مبانی قانونی سلامت اداری و مبارزه با فساد

iran flagدر میان قوانین ، آیین نامه ها و سیاست های جمهوری اسلامی ایران ، توجه شایانی به بحث پاسداشت سلامت اداری گردیده است. وبگاه جایزه مدیریت سلامت اداری در جهت اتعکاس پاره ای از رویکردهای قانونی اصل مدیریت سلامت اداری ، مستندات ذیل را جمع آوری نموده است

مبانی قانونی سلامت اداری و مبارزه با فساد