بسم الله

سخن نور

امام علی علیه السلام فرمودند : بدانید که این قرآن پندآموز است که خیانت نمی کند؛ وهدایت گری است که گمراه نمی سازد ؛ وسخن گویی است که دروغ نمی گوید .وزیر دادگستری بر استفاده از دولت الكترونیک در جهت ارتقای نظام سلامت اداری تاکید کرد

vazir dadgostari poormohamadiوزیر دادگستری جمهوری اسلامی ایران بر استفاده از دولت الكترونیك در جهت ارتقای نظام سلامت اداری و پیشگیری از فساد اداری تأكید كرد.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی که به همراه هیئت دولت به استان خوزستان سفر کرده بود در جمع مسئولان و كاركنان قضایی و اداری دستگاه قضایی اظهار داشت: در دولت یازدهم بنا بر این گذاشته شده است كه حتی اگر كار كمتری صورت  بگیرد، فساد به حداقل برسد و كیفیت اقدامات افزایش یابد.

وی با تأكید بر اهیمت پیشگیری از وقوع جرم و آسیب های اجتماعی گفت: یكی از مسائلی كه در دولت روی آن كار می شود و رسالت قوه قضاییه هم هست، بحث پیشگیری از وقوع جرم و كاهش ورودی پرونده ها به دستگاه قضایی است.

وی ادامه داد: صدور احكام متقن، اجرای سریع و كامل احكام، اقدامات دقیق سازمان های تابعه از جمله ادارات بازرسی، ثبت اسناد و املاك و زندان ها، از اقداماتی است كه می تواند از سوی دستگاه قضایی در راستای كاهش جرائم صورت گیرد. اما بخش دیگری از پیشگیری مربوط به خارج از قوه قضاییه است.

حجت الاسلام والمسلمین پورمحمدی اذعان داشت: یكی از وظایف ما در دولت، پیشگیری از وقوع جرم است و اینكه اگر لایحه ای جرم خیز باشد پیگیری و به آن اجازه تصویب داده نشود. موضوع دیگر تبدیل مجازات زندان برخی جرائم به مجازات های جایگزین و محرومیت های اجتماعی است.

وی بیان داشت: دولت به رغم همه تحریم ها و مشكلات با اقتدار پیش می رود، ثبات سیاسی ارزشمندی دارد و 74 درصد مردم آن در انتخابات شركت می كنند و بخشی از این جایگاه به همت قوه قضاییه است كه باید قدردان آن باشیم.

وی در خصوص بودجه تعیین شده برای قوه قضاییه گفت: دولت هم بودجه را در وقت خود به مجلس ارسال كرد و هم مطابق با خواست وزارتخانه ها بود و به اذعان مجلس، این بودجه دقیق واقع بینانه و شفاف بوده است.

وزیر دادگستری جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: متأسفانه نظام پرداخت در كشور نامتعادل است و گرفتاری نظام نیز در همین است كه هزینه ها در كجا مصرف می شود. از سوی دیگر نظام كاری ناهماهنگ است و مهم ترین مشكل آن ساعت كار است كه طبق قانون اجرا نمی شود.

وی در پایان  گفت: كشور ایران هم اكنون به جایگاه ممتازی دست یافته است و قابلیت های ویژه ای دارد.

222-777

نویسنده: خبرنگار قوه قضائیه
کد خبر: 75356

به نقل از سایت قوه قضائیه

مبانی قانونی سلامت اداری و مبارزه با فساد

iran flagدر میان قوانین ، آیین نامه ها و سیاست های جمهوری اسلامی ایران ، توجه شایانی به بحث پاسداشت سلامت اداری گردیده است. وبگاه جایزه مدیریت سلامت اداری در جهت اتعکاس پاره ای از رویکردهای قانونی اصل مدیریت سلامت اداری ، مستندات ذیل را جمع آوری نموده است

مبانی قانونی سلامت اداری و مبارزه با فساد