بسم الله

سخن نور

امام علی علیه السلام فرمودند : بدانید که این قرآن پندآموز است که خیانت نمی کند؛ وهدایت گری است که گمراه نمی سازد ؛ وسخن گویی است که دروغ نمی گوید .با تعیین مسوول ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی اولین گام برای سلامت اداری در نفت برداشته شد

setad mobareze ba mafased eghtesadiمعاون وزیر نفت در امور حقوقی و مجلس، مسوول تشکیل "ستاد ارتقای سلامت اداری و مبارزه با مفاسد اقتصادی در صنعت نفت" شد.

به گزارش انرژی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در حکم بیژن نامدار زنگنه – وزیر نفت- خطاب به شجاع‌الدین بازرگانی، معاون وزیر نفت در امور حقوقی و مجلس چنین آمده است: پیرو دستور مقام محترم ریاست جمهوری مبنی بر ضرورت مبارزه با مفاسد اقتصادی به ویژه‌خواری‌های ناشی از تحریم‌ها و با توجه به اهمیت صنعت نفت در این مبارزه، بدین وسیله به جنابعالی ماموریت داده می‌شود با تشکیل ستاد ارتقای سلامت اداری و مبارزه با مفاسد اقتصادی در صنعت نفت به انجام این ماموریت مهم بپردازید.

در این حکم به بازرگانی ماموریت داده شده است که علاوه بر شناخت موارد فساد و برخورد قاطع و قانونی با آنها به عنوان مهم‌ترین تکالیف این ستاد، به ارزیابی و شناخت گلوگاه‌های اصلی بروز و توسعه فساد در صنعت نفت و پیشنهاد فرآیند‌های اصلاحی در این موارد با هدف پیشگیری از فساد اقدام کند.

همچنین وزیر نفت تاکید کرده است: استفاده از گزارش‌های دستگاه‌های نظارتی درون و بیرون صنعت نفت باید کاملا مورد توجه قرار گیرد و علاوه برآن مدیران و همکاران نیز مکلف‌اند ضمن پیگیری و برخورد با موارد احتمالی فساد و تخلف در حوزه کاری خود موارد را جهت پیگیری به استاد گزارش کنند.

براساس حکم وزیر نفت معاون مهندسی، رییس سازمان حراست صنعت نفت، مدیر کل روابط عمومی، مدیر کل بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخ‌گویی به شکایات، مدیر کل حسابرسی و امور مجامع و نمایندگان مدیران عامل چهار شرکت اصلی اعضای اصلی ستاد ارتقای سلامت اداری و مبارزه با مفاسد اقتصادی در صنعت نفت هستند.

به گفته وزیر نفت ستاد ارتقای سلامت اداری و مبارزه با مفاسد اقتصادی در صنعت نفت برحسب مورد می‌تواند از هر فرد دیگری نیز برای همکاری دعوت کند.

به نقل از ایسنا

 

مبانی قانونی سلامت اداری و مبارزه با فساد

iran flagدر میان قوانین ، آیین نامه ها و سیاست های جمهوری اسلامی ایران ، توجه شایانی به بحث پاسداشت سلامت اداری گردیده است. وبگاه جایزه مدیریت سلامت اداری در جهت اتعکاس پاره ای از رویکردهای قانونی اصل مدیریت سلامت اداری ، مستندات ذیل را جمع آوری نموده است

مبانی قانونی سلامت اداری و مبارزه با فساد