بسم الله

سخن نور

امام علی علیه السلام فرمودند : بدانید که این قرآن پندآموز است که خیانت نمی کند؛ وهدایت گری است که گمراه نمی سازد ؛ وسخن گویی است که دروغ نمی گوید .سازمان بازرسی روزنه‌های فساد در بدنه دستگاه اجرایی را به دولت نشان می دهد

sazman bazresi naser serajرئیس سازمان بازرسی كل كشور در جلسه ای كه با حضور حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای دادستان كل كشور و نیز جمعی از مدیران و بازرسان سازمان بازرسی كل كشور با موضوع اقتصاد مقاومتی برگزار شد گفت: اقتصاد مقاومتی به معنای كم مصرف كردن نیست بلكه به معنای درست مصرف كردن و بهینه مصرف كردن است.

به گزارش روابط عمومی سازمان بازرسی كل كشورف ناصر سراج افزود: مقام معظم رهبری در تاریخ 29 بهمن ماه سیاست های كلی اقتصاد مقاومتی را ابلاغ نموده كه با استقبال سران قوا مواجه شد و آیت الله لاریجانی رئیس قوه قضاییه این موضوع را به دادستان كل كشور محول كرد و از همه معاونین و دستگاه قضایی به ویژه سازمان بازرسی كل كشور درخواست همكاری كرد.
وی با اشاره به وظایف سازمان بازرسی كل كشور گفت: وظیفه سازمان بازرسی در اصل 174 قانون اساسی احصاء شده است كه نظارت بر حسن جریان امور و اجرای صحیح قوانین كشور است. به دنبال ابلاغ این سیاست ها از سوی مقام معظم رهبری و درخواست رئیس قوه قضاییه با معاونین و قائم مقام سازمان بازرسی نشستی برگزار كرده و در این خصوص بحث های مفصلی انجام شد و با توجه به اینكه موضوع، اقتصادی بود به معاون اقتصادی ماموریت داده شد تا برنامه ای تنظیم كند كه ایشان هم گزارشی ارائه داده اند.
سراج با بیان اینكه قطعا اقتصاد مقاومتی و مبارزه با فساد در راس برنامه های سازمان بازرسی كل كشور در سال آینده خواهد بود گفت: اقتصاد مقاومتی و مبارزه با فساد در برنامه ریزی كل استان ها و مركز لحاظ خواهد شد. در راستای مبارزه با فساد اقدامات خوبی نیز در سال جاری صورت گرفت. به طور مثال در یكی از استان های كشور یك مجموعه 12 میلیارد تومان در یك سال حق ماموریت گرفته بودند بدون اینكه حتی یك ساعت ماموریت بروند. این مجموعه 530 میلیون تومان پول صرف غذا گرفته بودند. بنابراین باید پیگیری كنیم در سال آینده این موارد اتفاق نیفتد.
رئیس سازمان بازرسی كل كشور خاطرنشان كرد: در استانی دیگر در خصوص گمرگات مشخص شد واحدی 70 میلیارد تومان حقوق عوارض دولت را پرداخت نكرده است كه البته پیش بینی می شود حدود 100 میلیارد باشد كه این منهای رقم قاچاق پرونده است. این ها فیش های بانك را فتوشاپ كرده و حقوق و عوارض دولت را پرداخت نمی كردند و كالا را از مرز وارد می كردند.
وی با تاكید بر اینكه سازمان بازرسی باید روزنه های فساد در بدنه دستگاه اجرایی را به دولت نشان دهد گفت: خوشبختانه بین دولت و قوه قضاییه هماهنگی كامل جهت مبارزه با فساد به وجود آمده است؛ خصوصا شخص آقای رئیس جمهور كه در سخنرانی اخیرشان در هرمزگان اشاراتی درباره دغدغه مبارزه با فساد داشتند. بنابراین امیدواریم با هماهنگی كه وجود دارد در سال آینده بتوانیم فرمان مقام معظم رهبری را جامعه عمل می پوشانیم.

555-222

به نقل از :  پایگاه قوه قضائیه
کد خبر: 75563

مبانی قانونی سلامت اداری و مبارزه با فساد

iran flagدر میان قوانین ، آیین نامه ها و سیاست های جمهوری اسلامی ایران ، توجه شایانی به بحث پاسداشت سلامت اداری گردیده است. وبگاه جایزه مدیریت سلامت اداری در جهت اتعکاس پاره ای از رویکردهای قانونی اصل مدیریت سلامت اداری ، مستندات ذیل را جمع آوری نموده است

مبانی قانونی سلامت اداری و مبارزه با فساد