بسم الله

سخن نور

امام علی علیه السلام فرمودند : بدانید که این قرآن پندآموز است که خیانت نمی کند؛ وهدایت گری است که گمراه نمی سازد ؛ وسخن گویی است که دروغ نمی گوید .برنامه وزیر ارشاد درباره تأکیدات مقام معظم رهبری چیست؟

vazir farhang va ershad ali janatiوزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره‌ی اقداماتی که می‌خواهد در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری در حوزه‌ی فرهنگ انجام دهد‌، گفت: من در همان روز، صحبت‌هایی را مطرح کردم و واکنشی نسبت به این موضوع داشتم؛ ما باید حساسیت بیشتری نسبت به هتک حرمت مقدسات در حوزه‌ی فرهنگ داشته باشیم.

علی جنتی در پاسخ به پرسش خبرنگار رسانه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در این‌باره، همچنین تأکید کرد: ما تنها متولی فرهنگ در کشور نیستیم، بلکه شخصیت‌های روحانی، نهادهای علمیه، انجمن‌های مردمی و موسسه‌های فرهنگی هر کدام به سهم خود، در حوزه‌ی فرهنگ نقش دارند. بنابراین فقط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این حوزه موثر نیست.

وزیر ارشاد در بخش دیگر از سخنانش با بیان این‌که رسالت مطبوعات بسیار سنگین است، ادامه داد: موضوع اساسی ما، مبارزه با فساد در سطح اداری یا غیراداری است که مطبوعات باید به آن توجه کنند. مشکلاتی اساسی در جامعه وجود دارد که باید رسانه‌ها برای آن راه حل بدهند. البته در این قسمت، ما ضعف‌هایی داریم که باید جبران شوند.

وی همچنین در پاسخ به این پرسش که برای یکسان‌سازی امکانات مطبوعاتی که مورد نظر بخش خصوصی است چه اقداماتی را انجام می‌دهید؟ تصریح کرد: یکسان‌سازی به ایجاد توازن نیاز دارد. در عرصه رسانه‌ها اگر قرار باشد رقابتی هم صورت بگیرد، باید در شرایط عادلانه این رقابت انجام شود.

او که در حاشیه‌ی اختتامیه‌ی بیستمین جشنواره‌ی مطبوعات و خبرگزاری‌ها سخن می‌گفت‌، افزود: در جریان دادن یارانه به مطبوعات، این تفاوت در نظر گرفته شده است؛ نشریاتی که از حمایت‌های دولتی استفاده می‌کنند، با نشریات خصوصی در گرفتن یارانه تفاوت خواهند داشت. به این دلیل، باید بتوانیم توازن را در عرصه رسانه‌ها ایجاد کنیم.

به نقل از ایسنا

مبانی قانونی سلامت اداری و مبارزه با فساد

iran flagدر میان قوانین ، آیین نامه ها و سیاست های جمهوری اسلامی ایران ، توجه شایانی به بحث پاسداشت سلامت اداری گردیده است. وبگاه جایزه مدیریت سلامت اداری در جهت اتعکاس پاره ای از رویکردهای قانونی اصل مدیریت سلامت اداری ، مستندات ذیل را جمع آوری نموده است

مبانی قانونی سلامت اداری و مبارزه با فساد